Znaczące wyróżnienie dla Katedry Zarządzania Jakością Żywności Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Decyzją Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w Warszawie z dnia 18 września 2015 Katedrze Zarządzania Jakością Żywności przyznano wyróżnienie za popularyzację projakościowego sposobu myślenia. Jest to efekt wieloletniej działalności Podyplomowego Studium Zarządzania Jakością i ezpieczeństwem Żywności i realizacji w ramach Studium szkolenia  dla uzyskania kompetencji Asystenta Systemów Zarządzania Jakością, zgodnie z wymaganiami PCBC S.A.

W dniu 22 października 2015 odbyła się uroczystość wręczania okolicznościowych statuetek przy okazji obchodów XX Polskiego Dnia Jakości w ramach Europejskiego Tygodnia Jakości. W roku bieżącym roku laureatami tego prestiżowego wyróżnienia były 22 organizacje, w tym dwie uczelnie. Oprócz naszego Uniwersytetu, wyróżniono Katedrę Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Na zdjęciu – Prezes Zarządu PCBC S.A. Pan Michał Pachnowski oraz Członek Zarządu Pani Anna Wyroba wręczają statuetkę Kierownikowi Katedry Prof. dr hab. Piotrowi Koniecznemu i Kierownikowi Studium dr. hab. Janowi Zabielskiemu, prof. nadzw. UP

Fot. MaxMedia

Studium Podyplomowe Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności powstało jednocześnie z utworzeniem w 2002 roku Katedry Zarządzania Jakością Żywności , kiedy połączono ówczesną Katedrę Technologii Produktów Drobiarskich i Katedrę Techniki Jądrowej w Rolnictwie. Od samego początku Studium kieruje prof. Jan Zabielski, a Sekretarzem jest inż. Aurelia Szymił. Już w pierwszym roku działalności nawiązano bardzo ścisłą współpracę z PCBC S.A. w Warszawie, wiodącej polskiej instytucji działającej na rzecz jakości. W ciągu 13 lat nieprzerwanej działalności Studium ukończyło i certyfikaty kompetencji Asystenta Systemów Zarządzania Jakością PCBC S.A. zdobyło blisko 650 słuchaczy. Są wśród nich właściciele i pracownicy firm – specjaliści ds. jakości, technolodzy, inżynierowie produkcji, a też inspektorzy nadzoru sanitarnego i weterynaryjnego, jakości handlowej i inni. Wielu pracowników Katedry, a także Wydziału i innych uczelni w kraju było słuchaczami Studium. Świadectwa ukończenia Studium obejmującego cykl kilkudziesięciu godzin wykładów i ćwiczeń praktycznych oraz certyfikaty PCBC są bardzo cenione na rynku pracy.

Warto dodać, że obecnie trwa kolejna,  XIV edycja naszego Studium i uczestniczy w niej 50 słuchaczy.